Dorëzimi

 

Transporti

Shpenzimet e transportit për urdhrin tuaj janë të pakthyeshme dhe janë të bazuara në peshën e gjërave që porositni dhe vendndodhjen tuaj. Data e dorëzimit për urdhërin tuaj mund të ndryshojë për shkak të praktikave transportuese, vendndodhjes së dorëzimit, metodës së dorëzimit dhe sasisë së gjërave të porositura.

Taksa dhe akuza shtesë

Akuza shtesë transporti mund të aplikohen në vartësi të vendndodhjes dhe madhësisë së rendit tuaj. Ju jeni përgjegjës për të gjitha taksat e zbatueshme ndaj dorëzimit të rendit tuaj, përfshirë taksën e shitjes, taksën e vlerës së shtuar, taksat doganore dhe akcizat. Nëse ka ndonjë dëmtim në gjërat që keni urdhëruar për dorëzimin, ju duhet të na kontaktoni brenda 5 ditësh nga marrja e rendit tuaj.

 

VENDODHJA

ORA E DORËZIMIT*

KOHA E NDËRPRERJES**

KOSTOJA

Dubai
ÇDO DITË

Të Njëjtën Ditë
(ditën tjetër dërgesë)*

4 pasdite**

 

I LIRË 

UAE

Të Njëjtën Ditë
(1-2 ditë pune dërgesë.)*

4 pasdite**

 

I LIRË

Profili GCC

Të Njëjtën Ditë
(2-5 ditë pune dërgesë)*

4 pasdite**

AED 40 çdo urdhër

I LIRË me urdhërat mbi 300 AED

Egjipti, India, Indonezia, Jordania, Libani, Malajzia, Nepali, Territori Palestinez, Zënë, Singapori, Sri Lanka, Siria, Taivani, Turqia 

Të Njëjtën Ditë
(3-5 ditë pune dërgesë)*

4 pasdite**

Do të llogaritet nga pesha në faqen

I LIRË me urdhërat mbi 300 AED 

Australia, Belgjika, Kanadaja, Kina, Qipro, Republika Çeke, Danimarka, Franca, Gjermania, Greqia, Hong Kong, Irlanda, Italia, Luksemburgu, Malta, Monako, Holanda, Zelanda E Re, Filipinet, Polonia, Portugalia, Spanja , Suedia, Zvicra, Mbretëria E Bashkuar, Shtetet E Bashkuara

Të Njëjtën Ditë
(3-7 ditë pune dërgesë)* 

 4 pasdite**

 

Do të llogaritet nga pesha në faqen

Anije FALAS për çdo urdhër.

Për kohë të kufizuar

Afganistani, Ishujt Aland, Shqipëria, Andora, Angola, Argjentina, Armenia, Austria, Azerbaixhani, Bangladeshi, Bjellorusia, Butani, Botsvana, Ishulli Buvet, Brazili, Territori Britanik I Oqeanit, Brunei, Burundi, Kamboxhia, Kepi Verde, Hollanda, Republika Qendrore Afrikane, Ishulli I Krishtlindjeve, Ishujt, Kokosi (Keeling), Konti, Kroacia, Kroacia, Ekroacia, Euroia, Euroia, Eroatia, Euroia, Kili, Estonia, Estonia, Euroia, Euroia, Euroia, Kili. Ishujt e falklandit. (Malvinas), Ishujt Faroe, Fixhi, Finlanda, Francezja Guiana, Francezja Polynesia, Territoret Jugore franceze, Gambia, Gana, Gibraltari, Grenlanda, Guernsei, Guinea Bisau, Guinea, Dëgjuar Ishujt Mcdonald, See (Qyteti I Vatikanit), Hungaria, Irani, Republika Islamike E Irakut, Ishulli I Njeriut, Japonia (46 prej 47 prefekturash), Kazakistani, Kiribati, Korea, Populli Demokratik I Kosovës, Kirania, republika, letonia, lesoto, Liberia, Arabia Libiane Jamahiri, Lihtenshtajn, Lituani, Makao, Malavi, Mauritius, Meksikë, Moldavi, Republika E Mongolisë, Malit Të Zi, Marokut, Maxhambikut, Namibisë, Antileve Të Hollandës, Nigerisë, Niue, Niu, Maqedonia E Veriut, Norvegjia, Pakistani, Papuaja, Peruja, Pitcairni, Republika e Kamerunit, Rumania, Rumania, Rumania, Rumania, Shën Shën Maroa, Samoa, Sanoa, Sanoa, Sanoa, Sanoa, Sanoa, Sanoa, Sanoa, Sanoa Dhe Sanoa. senegal, Serbi, Sierra Leone, Sllovaki, Slloveni, Solomon Ishujt, Afrika E Jugut, Gjeorgjia E Jugut Dhe Ishujt E Sanduiçit, Koreja E Jugut, Sudani Jugor, Spanja (2 nga 52 krahina), Sudani, Suriname, Svalbard Dhe Jan Majen, Taxhikistani, Tanzania, Republika E Bashkuar E Tailandës, Timor Leste, Tokelau, Tonga, Tunizia, Turkmenia, Tuvalia, Uguaja, Urugaja, Uzuaja, Venezuela, Venezuela, Venezuela, Futena, Futena, Futameni Perëndimore, Sahuna, Jamara, Zamara, Jamara, zimbabve, Anguilla, Antigua Dhe Barbuda, Aruba, Bahamas, Barbados, belize, bermuda, Ishujt E Virgjër., Britanik, Ishujt Kajman, Kosta Rika, Kuba, Kuraçao, Dominika, Republika Domenikane, El Salvadori, Grenada, Guatemala, Haiti, Honduras, Xhamajka, Martinika, Montserrat, Nikaragua, Panama, Shën Marten, Shën Bartelemi, Shën Kits Dhe Nevis, Shën Lusia, Shën Martin, Shën Pjer Martindad, Shën Vinsent, Tobako, Ishujt E Kaikos, Shtetet E Bashkuara Dhe Ishujt Kaikos.

Të Njëjtën Ditë
(3-12 ditë pune dërgesë)*

 4 pasdite**

Do të llogaritet nga pesha në faqen

I LIRË me urdhër mbi 1000 AED

Pjesa tjetër e botës.

Të Njëjtën Ditë
(3-12 ditë pune dërgesë)*

4 pasdite**

Do të llogaritet nga pesha në faqen

* Kohët e ofrimit të ekzistojnë si një udhëzues dhe ne do të bëjmë më të mirën tonë për të marrë porosinë tuaj me ju në ato kohë, megjithatë, nganjëherë nuk mund të jenë gjëra të cilat ne nuk mund të kontrollojë të cilat mund të vonojë këto kohë.

* Urdhrat u vendosën pas kohës së shkurtimit dhe/ose në çdo festë publike TË UAE-SË do të gjykohen në ditën e parë të punës TË UAE-SË pas datës në të cilën u dërgua urdhëri.

 

UAE / GCC / pjesa Tjetër e furnizimeve në botë:

  • Ne lundrojmë në mbarë botën, edhe pse për shkak të rregullave të fundit
  • Do t'ju dërgojmë një e-mail sapo sendi juaj të transportohet me një numër gjurmimi që të mund të gjeni porosinë tuaj përmes portalit të anijes sonë.
  • Ne përdorim Aramex-in për furnizimet tona ndërkombëtare dhe TË UAE-së.
  • Të gjitha detyrat dhe taksat që mund të akuzoheni nuk janë përgjegjësi e Malakite UAE.
  • Çdo akuzë tjetër shtesë si ndryshimi i adresës apo planifikimi i rendit tuaj, do të jetë një kosto që ju duhet të mbuloni.

Informacione të mëtejshme:

  • Malakite UAEnuk do të trajtojë apo ofrojë ndonjë shërbim apo prodhim për asnjë NGA vendet e sanksioneve TË OAC (Zyra e Kontrollit të Pasurive të Huaja) në përputhje me ligjin e UAE.
  • Shumëfishetransaksionetmund të rezultojë në postime të shumta në deklaratën mujore të kartës.

Për ndonjë ndihmë ose informacion, ju lutem mos hezitoni të na telefononi.+971503057901+97155478962 ose na e-mail në Info@khanalwazeer.com , info@malachiteuae.com.